GÖDÖLLŐI VÁROSI KÖNYVTÁR ÉS INFORMÁCIÓS KÖZPONT

Erzsébet szavalóverseny

A Gödöllői Királyi Kastély Barátainak Egyesülete, a Gödöllői Királyi Kastély

és a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ

SZÉPSÉG-MÉLTÓSÁG-EMBERSÉG

címmel vers- és prózamondó versenyt hirdet

Erzsébet királyné születésének 180. évfordulója alkalmából.

A versenyre a magyar és világirodalom költészetének és prózairodalmának verseivel, elbeszéléseivel, regényrészleteivel lehet nevezni. A művek az Erzsébet királyné által megtestesített örök emberi értékekről, a szépségről, a méltóságról, az emberségről szóljanak.

 

  

 

 

Szeretettel várunk minden jelentkezőt!

 

 

 

A jelentkezés határideje:
2017. október 26. csütörtök 18 óra

 

 

 

Online jelentkezés ITT elérhető

 

 

 

Letölthető jelentkezési lap ITT elérhető

 

Szívből gratulálunk az

Erzsébet királyné emlékére 22. alkalommal rendezett

"A múlt a jelen alakja; a jövő a jelen illata" címmel

megrendezésre kerülő vers- és prózamondó

verseny díjazottainak és az összes szereplőnek!

 

 

Díjazottak:

 

I. Kategória

1. helyezett Simonváros Zille - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Szabóné Nagy Marianna

2. helyezett Valachi Bence - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Heltai Katalin

3. helyezett Árpási Enikő - Erkel Ferenc Általános Iskola; felkészítő: Matuz Zsuzsa

 

II. kategória

1. helyezett Gémesi Hunor - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Tóth Ildikó

2. helyezett Gyulai Petra - Premontrei Szent Norbert Gimnázium; felkészítő: Babicz Mária

3. helyezett Bárdos Triszten - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Juhász Gabriella

 

III. kategória

1. helyezett Farkas Emese - Budapesti Fazekas M. Gyakorló Gimnázium; felkészítő: Weidl Beatrix

2. helyezett Juhász Lilla Bella - Török Ignác Gimnázium; felkészítő: Kelemen Marianna

3. helyezett Erdős Lili - Gödöllői Református Líceum; felkészítő: Dudás Erzsébet

 

IV. kategória- Zenei

1. helyezett Szabó Petra - Frederic Chopin Zenei AMI; felkészítő: Balogh Ágnes

2. helyezett Nagy Zselyke - Frederic Chopin Zenei AMI; felkészítő: Balogh Ágnes

 

Gödöllő Város Különdíjai

Mihály Boglárka - Damjanich János Általános Iskola; felkészítő: Gróf Ildikó

Szabó Anna - Erkel Ferenc Általános Iskola; felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi

Halász Lili - Aszódi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium; felkészítő: Molnár Ildikó

Csigi Gergely Imre - Premontrei Szent Norbert Gimnázium; felkészítő: Csigi Imréné

 

 

 

 

Szívből gratulálunk az

Erzsébet királyné emlékére rendezett

"...szavak mélyen csendülő hangversenye" címmel

megrendezésre kerülő vers- és prózamondó

verseny díjazottainak és az összes szereplőnek!

Díjazottak:

I. Kategória

1. helyezett Árpási Enikő - Erkel Ferenc Általános Iskola

2. helyezett Székelyhidi Dorottya - Török Ignác Gimnázium

3. helyezett Csepi Eszter - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

II. kategória

1. helyezett Fukk Áron - Gödöllői Református Líceum

2. helyezett Juhász Lilla Bella - Török Ignác Gimnázium

3. helyezett Farkas Emese - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

III. kategória (15- 20 év)

1. helyezett Chelemen Róbert - Török Ignác Gimnázium

2. helyezett Csigi Gergely Imre - Premontrei Szent Norbert Gimnázium

3. helyezett Csörget Bence - Török Ignác Gimnázium

 

IV. kategória- Zenei

1. helyezett Szabó Petra - Frederic Chopin Zenei AMI

2. helyezett Królikowski Eszter - Frederic Chopin Zenei AMI

3. helyezett Cibri Énekegyüttes - Frederic Chopin Zenei AMI

 

Gödöllő Város Különdíjai

Simonváros Zille - Hajós Alfréd Általános Iskola

Demeter Szabolcs - Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

Krupa Ábel - Gödöllői Református Líceum

Kovács Kristóf - Angol-magyar érdekeltségű Gimnázium

 

 

 

 

Erzsébet királyné emlékére

Adminisztrátor 2014-10-02 17:05:04

 

 

Nagy szeretettel gratulálunk az

Erzsébet királyné emlékére rendezett

"Van most dicsérni hősöket,..." címmel

megrendezésre kerülő vers- és prózamondó

verseny díjazottainak és az összes szereplőnek!

 

Díjazottak:

I. Kategória (10-12 év)

1. helyezett Kristóf Anna - Damjanich János Általános Iskola

2. helyezett Bárdos Triszten - Hajós Alfréd Általános Iskola

3. helyezett Ács Balázs - Erkel Ferenc Általános Iskola

 

II. kategória (13-14 év)

1. helyezett Glacz Mária - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

2. helyezett Juhász Lilla Bella - Petőfi Sándor Általános Iskola

3. helyezett Farkas Emese - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

III. kategória (15- 20 év)

1. helyezett Csörget Bence- Török Ignác Gimnázium

2. helyezett Krett Anna - Gödöllői Református Líceum

3. helyezett Nagy Borbála - Premontrei Szent Norbert Gimnázium

 

IV. kategória- Zenei

1. helyezett Csenderes Együttes - Frederic Chopin AMI

2. helyezett Hidvégi László - Frederic Chopin AMI

3. helyezett Kakucs Katalin - Gödöllői Református Líceum

 

Gödöllő Város Különdíjai

Palágyi Dóra - Erkel Ferenc Általános Iskola

Poós Péter - Gödöllői Református Líceum

Kovács Kristóf - Angol- Magyar Érdekeltségű Gimnázium és Szak.

Malárik Ágnes, Malárik Eszter - Török Ignác Gimnázium; Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, Budapest

 

A felvett anyag  ITT megtekinthető!

 

Fotók ITT megtekinthetők!

 

A 20 éves évfordulóra készült kiadvány a képre kattintva nézhető meg:

 

Felhívás / vers- és prózamondó verseny

Adminisztrátor 2013-09-24 14:38:47

Erzsébet királyné emlékére rendezett vers- és prózamondó verseny díjazottai:

 

I. kategória

I. helyezett:     Papp Máté, Szt. Imre Kat. Ált. Iskola

II. helyezett:   Sepsi Hajnalka, Szt. Imre Kat. Ált. Iskola

III. helyezett:  Szabó Panni, Erkel Ferenc Ált. Iskola

 

II. kategória

I. helyezett:     Juhász Lilla Bella, Petőfi Sándor Ált. Iskola

II. helyezett:   Szabó Gréta, Török Ignác Gimnázium

III. helyezett:  Csiki Áron, Vörösmarty M. Gimnázium, Budapest

 

III. kategória

I. helyezett:     Szabó Arnold, Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

II. helyezett:   Hidi Norbert, Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Szakközépiskola

III. helyezett:  Krett Anna, Gödöllői Református Líceum

 

IV. kategória - Zenei

I. helyezett:     Felkai Lili, Frederic Chopin Zeneiskola

II. helyezett:   Péter Fruzsina, Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

III. helyezett:  Székelyhidi Zsófia, Frederic Chopin Zeneiskola

 

Különdíjasok:

Legeredményesebb felkészítő tantestület:

Hajós Alfréd Általános Iskola magyartanárok munkaközössége

Gödöllő Város Különdíja:

Lukács Lilla RékaPremontrei Szt. Norbert Gimnázium

Csigi Máté – Fazekas Mihály Gimnázium

Kurucz Jessica Kitty – Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

Végi Orsolya – Petőfi Sándor Általános Iskola

 

Gratulálunk a versenyzőknek a magas színvonalú produkciókhoz!


A döntő megtekinthető!

 

Országos vers- és prózamondó találkozó

Adminisztrátor 2012-11-14 14:24:55

 

Fotók a honlapunkon ITT megtekinthetők!

 

Kibővített fotógyűjtemény ITT tekinthető meg!

 

A videofilmek folyamatosan kerülnek feltöltésre a rendezvényről!

Videofilmek ITT megtekinthetők!

Híradó

Gratulálunk a versenyzőknek a magas színvonalú produkciókhoz!

Az Országos vers- és prózamondó találkozó díjazottai:

I. kategória

I. helyezett:     Kiss Boglárka Emma, Berettyóújfalu

II. helyezett:   Gerő Botond, Budapest

III. helyezett:  Erbszt Anna, Budapest

 

 

II. kategória

I. helyezett:     Lukács Lilla Réka, Gödöllő

II. helyezett:   Gerő Anna, Budapest

III. helyezett:  Vida Kamilla, Bóly

 

 

III. kategória

I. helyezett:     Szelba Szabolcs, Gödöllő

II. helyezett:   Czine Eszter, Csömör

III. helyezett:  Hidi Norbert, Gödöllő

 

 

IV. kategória

I. helyezett:     Pető László, Gödöllő

II. helyezett:   Rakitai Réka, Dunaföldvár

III. helyezett:  Dankó Hajnalka, Penészlek

 

Felhívás / városi vers- és prózamondó verseny

Adminisztrátor 2012-09-11 14:39:01

 

Megtekinthetők a városi döntőn készült képek!

A fotókat Tóth Péter készítette

 

Kedves Szavalók!

Gratulálunk, és köszönjük mindenkinek a szereplését, aki részt vett a 2012. november 10-én megrendezésre került városi döntőn!

 

A 2012. november 24-i Országos Találkozóra továbbjutottak:

 

I. KATEGÓRIA      
1. Végi Orsolya Petőfi Sándor
Általános Iskola
Nógrádi Gábor: Vízisikló felkészítő: Tubáné Madas Ildikó
2. Liska Dóra Petőfi Sándor
Általános Iskola
Varró Dániel: Szösz néne felkészítő: Tubáné Madas Ildikó
3. Juhász Lilla Bella Petőfi Sándor
Általános Iskola
Szabó Magda: Abigél (részlet) felkészítő: Kelemen Marianna
II. KATEGÓRIA      
1. Csiki Áron Erkel Ferenc
Általános Iskola
Menelaosz Ludemisz: Jól vagyok … felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi
2. Lukács Lilla Réka Premontrei Szent Norbert Gimnázium Kányády Sándor: Fekete-piros felkészítő: Ivókné Szajkó Ottília
III. KATEGÓRIA      
1. Szelba Szabolcs Premontrei Szent Norbert Gimnázium Ágai Ágnes: Kamaszságok (részlet) felkészítő: Babicz Mária
2. Hidi Norbert Erzsébetvárosi Kéttannyelvű
Általános Iskola és Szakközépiskola
Nemes Nagy Ágnes: A szabadsághoz felkészítő: Bendzsák István
3. Zila Teodóra Zsuzsanna Gödöllői Református Líceum Szabó Magda: Páva, sziget, bokor felkészítő: Dudás Erzsébet
IV. KATEGÓRIA      
Pető László Vácszentlászló Márai Sándor: Mennyből az angyal  

 

©Gödöllői Városi Könyvtár és Információs központ

Oldaltérkép

mobil változat

Bezárás