GÖDÖLLŐI VÁROSI KÖNYVTÁR ÉS INFORMÁCIÓS KÖZPONT

Erzsébet szavalóverseny

Erzsébet szavalóverseny - 2017

Adminisztrátor 2017-11-16 10:11:38

GRATULÁLUNK minden résztvevőnek!


A zsűriben Pécsi Ildikó, Kossuth- díjas, Érdemes és Kiváló Művész, a Gödöllői Királyi Kastély Barátainak Egyesülete díszelnöke, Gödöllő Város Díszpolgára; Fülöp Attiláné, a Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ igazgatója; Buka Enikő, a Frédéric Chopin Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója; Dr.Papházi János, Gödöllői Királyi Kastély múzeumi osztályának vezetője és diákzsűriként Farkas Emese, a 2016 évi szavalóverseny III. kategóriájának győztese foglalt helyet.

 

I. kategória

I. helyezett: Erőss Hajnalka, (Szent Imre Katolikus Általános Iskola, felkészítő: Weidl Beatrix)

II. helyezett: Szabó Borbála, (Damjanich János Általános Iskola, felkészítő:Tóthné Tarján Zita)

III. helyezett: Gönczi-Kovács Eszter, ( Erkel Ferenc Általános Iskola, felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi)

 

II. kategória

I. helyezett: Gyulai Petra, (Premontrei Szent Norbert Gimnázium, felkészítő: Babicz Mária)

II. helyezett: Valachi Máté (Göllner Mária Regionális Waldorf Gimnázium, felkészítő: Valachiné Kiss Ágnes)

III. helyezett: Bárdos Triszten Krisztofer (Hajós Alfréd Általános Iskola, felkészítő: Juhász Gabriella)

 

III. kategória

I. helyezett: Fukk Áron (Gödöllői Református Líceum)

II. helyezett: Erdős Lili (Gödöllői Református Líceum, felkészítő: Dudás Erzsébet)

III. helyezett: Sepsi Boglárka (Gödöllői Református Líceum, felkészítő: Németh Ildikó)

 

Zenei kategória

I. helyezett: Kerekes Mátyás (Erkel Ferenc Általános Iskola, felkészítő: Tóth Edit és Szalárdiné Szondi Adrienn)

II. helyezett: Csenderes Együttes ( Frédéric Chopin Zenei AMI, felkészítő: Albertné Joób Emese)

II. helyezett: Szántó Réka (Frédéric Chopin Zenei AMI, felkészítő: Balogh Ágnes)

 

Gödöllő város különdíjai:

Tóth Lázár Imre (Hajós Alfréd Általános Iskola felkészítő: Juhász Gabriella)

Sepsi Hajnalka (Gödöllői Református Líceum, felkészítő: Németh Ildikó)

Csigi Gergely (Premontrei Szent Norbert Gimnázium, felkészítő: Csigi Imréné)

Tukora Bakos Nikoletta (Jászsági Általános Iskola felkészítő: Kissné Pető Brigitta)

 

 

Kedves jelentkezők, felkészítők!

 

Szeretettel várunk benneteket az Erzsébet királyné születésének 180. évfordulója alkalmából rendezett SZÉPSÉG-MÉLTÓSÁG-EMBERSÉG című vers- és prózamondó verseny elődöntőjén könyvtárunkban.

 

I. kategória: 2017. november 14. kedd

 

 

I. kategória: 2017. november 15. szerda

 

 

II. kategória: 2017. november 16. csütörtök

 

 

III. kategória: 2017. november 17. péntek

 

 

Zenei kategória: 2017. november 17. péntek

Helyszín: Frédéric Chopin Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

 

 

 

Szívből gratulálunk az

Erzsébet királyné emlékére 22. alkalommal rendezett

"A múlt a jelen alakja; a jövő a jelen illata" címmel

megrendezésre kerülő vers- és prózamondó

verseny díjazottainak és az összes szereplőnek!

 

 

Díjazottak:

 

I. Kategória

1. helyezett Simonváros Zille - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Szabóné Nagy Marianna

2. helyezett Valachi Bence - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Heltai Katalin

3. helyezett Árpási Enikő - Erkel Ferenc Általános Iskola; felkészítő: Matuz Zsuzsa

 

II. kategória

1. helyezett Gémesi Hunor - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Tóth Ildikó

2. helyezett Gyulai Petra - Premontrei Szent Norbert Gimnázium; felkészítő: Babicz Mária

3. helyezett Bárdos Triszten - Hajós Alfréd Általános Iskola; felkészítő: Juhász Gabriella

 

III. kategória

1. helyezett Farkas Emese - Budapesti Fazekas M. Gyakorló Gimnázium; felkészítő: Weidl Beatrix

2. helyezett Juhász Lilla Bella - Török Ignác Gimnázium; felkészítő: Kelemen Marianna

3. helyezett Erdős Lili - Gödöllői Református Líceum; felkészítő: Dudás Erzsébet

 

IV. kategória- Zenei

1. helyezett Szabó Petra - Frederic Chopin Zenei AMI; felkészítő: Balogh Ágnes

2. helyezett Nagy Zselyke - Frederic Chopin Zenei AMI; felkészítő: Balogh Ágnes

 

Gödöllő Város Különdíjai

Mihály Boglárka - Damjanich János Általános Iskola; felkészítő: Gróf Ildikó

Szabó Anna - Erkel Ferenc Általános Iskola; felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi

Halász Lili - Aszódi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium; felkészítő: Molnár Ildikó

Csigi Gergely Imre - Premontrei Szent Norbert Gimnázium; felkészítő: Csigi Imréné

 

 

 

 

Szívből gratulálunk az

Erzsébet királyné emlékére rendezett

"...szavak mélyen csendülő hangversenye" címmel

megrendezésre kerülő vers- és prózamondó

verseny díjazottainak és az összes szereplőnek!

Díjazottak:

I. Kategória

1. helyezett Árpási Enikő - Erkel Ferenc Általános Iskola

2. helyezett Székelyhidi Dorottya - Török Ignác Gimnázium

3. helyezett Csepi Eszter - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

II. kategória

1. helyezett Fukk Áron - Gödöllői Református Líceum

2. helyezett Juhász Lilla Bella - Török Ignác Gimnázium

3. helyezett Farkas Emese - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

III. kategória (15- 20 év)

1. helyezett Chelemen Róbert - Török Ignác Gimnázium

2. helyezett Csigi Gergely Imre - Premontrei Szent Norbert Gimnázium

3. helyezett Csörget Bence - Török Ignác Gimnázium

 

IV. kategória- Zenei

1. helyezett Szabó Petra - Frederic Chopin Zenei AMI

2. helyezett Królikowski Eszter - Frederic Chopin Zenei AMI

3. helyezett Cibri Énekegyüttes - Frederic Chopin Zenei AMI

 

Gödöllő Város Különdíjai

Simonváros Zille - Hajós Alfréd Általános Iskola

Demeter Szabolcs - Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

Krupa Ábel - Gödöllői Református Líceum

Kovács Kristóf - Angol-magyar érdekeltségű Gimnázium

 

 

 

 

Erzsébet királyné emlékére

Adminisztrátor 2014-10-02 17:05:04

 

 

Nagy szeretettel gratulálunk az

Erzsébet királyné emlékére rendezett

"Van most dicsérni hősöket,..." címmel

megrendezésre kerülő vers- és prózamondó

verseny díjazottainak és az összes szereplőnek!

 

Díjazottak:

I. Kategória (10-12 év)

1. helyezett Kristóf Anna - Damjanich János Általános Iskola

2. helyezett Bárdos Triszten - Hajós Alfréd Általános Iskola

3. helyezett Ács Balázs - Erkel Ferenc Általános Iskola

 

II. kategória (13-14 év)

1. helyezett Glacz Mária - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

2. helyezett Juhász Lilla Bella - Petőfi Sándor Általános Iskola

3. helyezett Farkas Emese - Szent Imre Katolikus Általános Iskola

 

III. kategória (15- 20 év)

1. helyezett Csörget Bence- Török Ignác Gimnázium

2. helyezett Krett Anna - Gödöllői Református Líceum

3. helyezett Nagy Borbála - Premontrei Szent Norbert Gimnázium

 

IV. kategória- Zenei

1. helyezett Csenderes Együttes - Frederic Chopin AMI

2. helyezett Hidvégi László - Frederic Chopin AMI

3. helyezett Kakucs Katalin - Gödöllői Református Líceum

 

Gödöllő Város Különdíjai

Palágyi Dóra - Erkel Ferenc Általános Iskola

Poós Péter - Gödöllői Református Líceum

Kovács Kristóf - Angol- Magyar Érdekeltségű Gimnázium és Szak.

Malárik Ágnes, Malárik Eszter - Török Ignác Gimnázium; Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium, Budapest

 

A felvett anyag  ITT megtekinthető!

 

Fotók ITT megtekinthetők!

 

A 20 éves évfordulóra készült kiadvány a képre kattintva nézhető meg:

 

Felhívás / vers- és prózamondó verseny

Adminisztrátor 2013-09-24 14:38:47

Erzsébet királyné emlékére rendezett vers- és prózamondó verseny díjazottai:

 

I. kategória

I. helyezett:     Papp Máté, Szt. Imre Kat. Ált. Iskola

II. helyezett:   Sepsi Hajnalka, Szt. Imre Kat. Ált. Iskola

III. helyezett:  Szabó Panni, Erkel Ferenc Ált. Iskola

 

II. kategória

I. helyezett:     Juhász Lilla Bella, Petőfi Sándor Ált. Iskola

II. helyezett:   Szabó Gréta, Török Ignác Gimnázium

III. helyezett:  Csiki Áron, Vörösmarty M. Gimnázium, Budapest

 

III. kategória

I. helyezett:     Szabó Arnold, Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

II. helyezett:   Hidi Norbert, Erzsébetvárosi Kéttannyelvű Szakközépiskola

III. helyezett:  Krett Anna, Gödöllői Református Líceum

 

IV. kategória - Zenei

I. helyezett:     Felkai Lili, Frederic Chopin Zeneiskola

II. helyezett:   Péter Fruzsina, Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

III. helyezett:  Székelyhidi Zsófia, Frederic Chopin Zeneiskola

 

Különdíjasok:

Legeredményesebb felkészítő tantestület:

Hajós Alfréd Általános Iskola magyartanárok munkaközössége

Gödöllő Város Különdíja:

Lukács Lilla RékaPremontrei Szt. Norbert Gimnázium

Csigi Máté – Fazekas Mihály Gimnázium

Kurucz Jessica Kitty – Premontrei Szt. Norbert Gimnázium

Végi Orsolya – Petőfi Sándor Általános Iskola

 

Gratulálunk a versenyzőknek a magas színvonalú produkciókhoz!


A döntő megtekinthető!

 

Országos vers- és prózamondó találkozó

Adminisztrátor 2012-11-14 14:24:55

 

Fotók a honlapunkon ITT megtekinthetők!

 

Kibővített fotógyűjtemény ITT tekinthető meg!

 

A videofilmek folyamatosan kerülnek feltöltésre a rendezvényről!

Videofilmek ITT megtekinthetők!

Híradó

Gratulálunk a versenyzőknek a magas színvonalú produkciókhoz!

Az Országos vers- és prózamondó találkozó díjazottai:

I. kategória

I. helyezett:     Kiss Boglárka Emma, Berettyóújfalu

II. helyezett:   Gerő Botond, Budapest

III. helyezett:  Erbszt Anna, Budapest

 

 

II. kategória

I. helyezett:     Lukács Lilla Réka, Gödöllő

II. helyezett:   Gerő Anna, Budapest

III. helyezett:  Vida Kamilla, Bóly

 

 

III. kategória

I. helyezett:     Szelba Szabolcs, Gödöllő

II. helyezett:   Czine Eszter, Csömör

III. helyezett:  Hidi Norbert, Gödöllő

 

 

IV. kategória

I. helyezett:     Pető László, Gödöllő

II. helyezett:   Rakitai Réka, Dunaföldvár

III. helyezett:  Dankó Hajnalka, Penészlek

 

Felhívás / városi vers- és prózamondó verseny

Adminisztrátor 2012-09-11 14:39:01

 

Megtekinthetők a városi döntőn készült képek!

A fotókat Tóth Péter készítette

 

Kedves Szavalók!

Gratulálunk, és köszönjük mindenkinek a szereplését, aki részt vett a 2012. november 10-én megrendezésre került városi döntőn!

 

A 2012. november 24-i Országos Találkozóra továbbjutottak:

 

I. KATEGÓRIA      
1. Végi Orsolya Petőfi Sándor
Általános Iskola
Nógrádi Gábor: Vízisikló felkészítő: Tubáné Madas Ildikó
2. Liska Dóra Petőfi Sándor
Általános Iskola
Varró Dániel: Szösz néne felkészítő: Tubáné Madas Ildikó
3. Juhász Lilla Bella Petőfi Sándor
Általános Iskola
Szabó Magda: Abigél (részlet) felkészítő: Kelemen Marianna
II. KATEGÓRIA      
1. Csiki Áron Erkel Ferenc
Általános Iskola
Menelaosz Ludemisz: Jól vagyok … felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi
2. Lukács Lilla Réka Premontrei Szent Norbert Gimnázium Kányády Sándor: Fekete-piros felkészítő: Ivókné Szajkó Ottília
III. KATEGÓRIA      
1. Szelba Szabolcs Premontrei Szent Norbert Gimnázium Ágai Ágnes: Kamaszságok (részlet) felkészítő: Babicz Mária
2. Hidi Norbert Erzsébetvárosi Kéttannyelvű
Általános Iskola és Szakközépiskola
Nemes Nagy Ágnes: A szabadsághoz felkészítő: Bendzsák István
3. Zila Teodóra Zsuzsanna Gödöllői Református Líceum Szabó Magda: Páva, sziget, bokor felkészítő: Dudás Erzsébet
IV. KATEGÓRIA      
Pető László Vácszentlászló Márai Sándor: Mennyből az angyal  

 

©Gödöllői Városi Könyvtár és Információs központ

Oldaltérkép

mobil változat

Bezárás