„Gödöllői Fúvószenekar” változatai közötti eltérés

Innen: Gödöllő
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez
a (Új oldal, tartalma: „Gödöllő város első fúvószenekara 1958-ban alakult. 1991-től Gödöllői Fúvószenekar művészeti irányítását Ella Attila karnagy vette át. A '''Gödöllői …”)
 
Nincs szerkesztési összefoglaló
 
(7 közbenső módosítást ugyanattól a szerkesztőtől nem mutattunk)
1. sor: 1. sor:
Gödöllő város első fúvószenekara 1958-ban alakult. 1991-től Gödöllői Fúvószenekar művészeti irányítását Ella Attila karnagy vette át. A '''Gödöllői Fúvószenekar''' repertoárján magyar és külföldi indulók, komolyzenei átiratok, szimfonikus és fúvószenekarra írt művek, valamint könnyűzenei darabok szerepelnek
[[Fájl:fuvos2.jpg|thumb|right|450px|Gödöllői Fúvószenekar]]
Gödöllő város első fúvószenekara 1958-ban alakult. 1991-től '''Gödöllői Fúvószenekar''' művészeti irányítását Ella Attila karnagy vette át. A Gödöllői Fúvószenekar repertoárján magyar és külföldi indulók, komolyzenei átiratok, szimfonikus és fúvószenekarra írt művek, valamint könnyűzenei darabok szerepelnek




9. sor: 10. sor:


== Az újraalakulás, az új zenekar ==
== Az újraalakulás, az új zenekar ==
 
[[Fájl:fuvos1.jpg|thumb|right|500px|Gödöllői Fúvószenekar]]
A Gödöllői Fúvószenekar 1991–ben alakult újjá a helyi Zeneiskola keretein belül, Ella Attila karnagy szervezésében. Ella Attila 1973–79 között a zeneiskola növendéke volt és tagja a Völgyi Ernő vezette fúvószenekarnak. A zeneművészeti szakközépiskola és a Debreceni Zeneművészeti Főiskola elvégzése után 1987-tõl a Gödöllői Frederic Chopin Zeneiskola mélyrézfúvós tanára.
A Gödöllői Fúvószenekar 1991–ben alakult újjá a helyi Zeneiskola keretein belül, Ella Attila karnagy szervezésében. Ella Attila 1973–79 között a zeneiskola növendéke volt és tagja a Völgyi Ernő vezette fúvószenekarnak. A zeneművészeti szakközépiskola és a Debreceni Zeneművészeti Főiskola elvégzése után 1987-tõl a Gödöllői Frédéric Chopin Zeneiskola mélyrézfúvós tanára.




== Zenekari tagok ==
== Zenekari tagok ==


A zenei élet alapját a Frederic Chopin Zeneiskola biztosítja, melynek mintegy 800 tanulója van. A Gödöllői Fúvószenekar többségét városunk adja, ám a környező településekről (Veresegyház, Dány, Aszód, Szilasliget, Kerepes, Isaszeg, Budapest) is csatlakoztak zenészek. Zenekar többségében amatőr zenészekből áll, ám egyre több zenei szakközépiskolába, illetve főiskolára járó fiatal gondolja fontosnak és magáénak a Gödöllői Fúvószenekart. A kezdeti 12 fõ jelentősen kibővült, jelenleg kb. 60 tagot számlál a zenekar.
A zenei élet alapját a Frédéric Chopin Zeneiskola biztosítja, melynek mintegy 800 tanulója van. A Gödöllői Fúvószenekar többségét városunk adja, ám a környező településekről (Veresegyház, Dány, Aszód, Szilasliget, Kerepes, Isaszeg, Budapest) is csatlakoztak zenészek. Zenekar többségében amatőr zenészekből áll, ám egyre több zenei szakközépiskolába, illetve főiskolára járó fiatal gondolja fontosnak és magáénak a Gödöllői Fúvószenekart. A kezdeti 12 fõ jelentősen kibővült, jelenleg kb. 60 tagot számlál a zenekar.




21. sor: 22. sor:


1991 óta a Gödöllői Fúvószenekar ismét jelen van a város közéletében, társadalmi összejövetelein, nemzeti ünnepein, kulturális és szórakoztató rendezvényein. Megalakulásának kezdetén még csak magyar indulókat játszott a fúvószenekar ( Lehár F.; Erkel F.; Egresy B.). Műsora azóta nem csak magyar, de számos külföldi indulóval is színesedett (J. Fucik; J. Ph. Sousa; J. Strauss; Biskup).
1991 óta a Gödöllői Fúvószenekar ismét jelen van a város közéletében, társadalmi összejövetelein, nemzeti ünnepein, kulturális és szórakoztató rendezvényein. Megalakulásának kezdetén még csak magyar indulókat játszott a fúvószenekar ( Lehár F.; Erkel F.; Egresy B.). Műsora azóta nem csak magyar, de számos külföldi indulóval is színesedett (J. Fucik; J. Ph. Sousa; J. Strauss; Biskup).
[[Fájl:fuvos3.jpg|thumb|right|450px|Gödöllői Fúvószenekar]]
=== Komolyzenei átiratok ===


                                    [[A komolyzenei átiratok között opera nyitányok, illetve részletek szerepelnek]]
*G. Verdi – Nabucco
 
*Erkel F.- Hunyadi László
                                              G. Verdi – Nabucco
*F. von Suppé – Költő és paraszt
 
*G. Bizet – Carmen
Erkel F.- Hunyadi László
*A. Dvorak – Szláv táncok
 
*J. Strauss – Kaiser Walzer
F. von Suppé – Költõ és paraszt
 
G. Bizet – Carmen
 
valamint szimfonikus darabok: A. Dvorak – Szláv táncok, J. Strauss – Kaiser Walzer
 
Számos fúvószenekarra írt mûvet is játszunk magyar és külföldi szerzõktõl
 
Farkas Antal – Üvegestánc
 
F. Erickson – Air for band
 
Kodály Zoltán – Kállai kettõs
 
J. de Haan – La Storia
 
Hidas F. – Fantázia és Fúga
 
Fúvószenekarunk otthonosan mozog a könnyûzenében is
 
Beach Boys Golden Hits
 
Glenn Miller story forever
 
Moment for Morricone
 
Abba Gold!
 
L. Bernstein – West side story
 
A. Barroso – Brazil
 
L. Bonfa – Samba orfeo
 
Az idõ múlásával nemcsak repertoárunk, de szakmai tudásunk is jelentõsen fejlõdött. Zenekarvezetõnk, Ella Attila karnagy továbbképzési kurzusokon vesz részt, a zenekar pedig állandó próbáival, szakmai fejlõdésével és az egyre magasabb színvonalú fellépéseivel bizonyítja mindezt.


=== Fúvószenekarra írt művek ===


== Nevesebb szerepléseink ==
*Farkas Antal – Üvegestánc
*F. Erickson – Air for band
*Kodály Zoltán – Kállai kettős
*J. de Haan – La Storia
*Hidas F. – Fantázia és Fúga


*1997 – ben a IV. Országos Zeneiskolai Zenekarok Fesztiválján III. helyezést értünk el.
=== Könnyűzene ===


*1999 ben Rastattban (Németország) részt vettünk a XXI. Eurotreff Nemzetközi Zenei Fesztiválon, amelyet a német rádió és TV is közvetített.
*Beach Boys Golden Hits
*Glenn Miller story forever
*Moment for Morricone
*Abba Gold!
*L. Bernstein West side story
*A. Barroso – Brazil
*L. Bonfa – Samba orfeo


*2002-ben meghívást kapott zenekarunk a Siklóson megrendezett Országos Fúvószenekari Versenyre, melyen hagyományosan hazánk legjobb fúvószenekarait látják vendégül a szervezõk.
Az idő múlásával nemcsak a repertoár, de szakmai tudás is jelentősen fejlődött. A zenekarvezető, Ella Attila karnagy továbbképzési kurzusokon vesz részt, a zenekar pedig állandó próbáival, szakmai fejlődésével és az egyre magasabb színvonalú fellépéseivel bizonyítja mindezt.


*2003-ban Inzersdorf-Getzersdorfban (Ausztria) vendégszerepeltünk.


*2004-ben Turnhout (Belgium) testvérvárosunkban voltunk, ahol a Gödöllõi Városi Fúvószenekar a magyar fúvószenei kultúrát képviselte.
== Nevesebb szereplések ==
[[Fájl:fuvos4.jpg|thumb|right|450px|Gödöllői Fúvószenekar]]
*1997 – IV. Országos Zeneiskolai Zenekarok Fesztiválja III. helyezés
*1999 – Rastatt (Németország) - XXI. Eurotreff Nemzetközi Zenei Fesztivál
*2002 - Siklós - Országos Fúvószenekari Verseny
*2003 - Inzersdorf-Getzersdorf (Ausztria) - vendégszereplés
*2004 - Turnhout (Belgium) - vendégszereplés
*2008 - Garda-tó (Olaszország) vendégszereplés


*2008 októberében az együttes Olaszországban vendégszerepelt s képviselte a Magyar Fúvószenekari kúltúrát a Garda tónál megrendezésre került fesztiválon.


== Minősülés, díjak ==


==Minősülés, díjak ==
*2000 - “Gödöllő Kultúrájáért” díj
*2001 – országos minősítõ hangverseny - Koncertfúvószenekari kategória: felsőfokú arany oklevél, szórakoztató-show zene kategória: kiemelt arany oklevél
*2002 - Ella Attila - “Gödöllő Kultúrájáért” díj
*2006 - minősítő hangverseny - “C” felsőfokú kategória, a koncertfúvós zenekar és a show szórakoztató zene kategória: kiemelt arany minősítés
*2008 - meghívásos I. Sárvári fúvószenekari verseny - “C” kategória: I. helyezés, valamint “Egy magyar induló legjobb előadásáért” járó különdíj


*2000-ben szakmai elismerés volt számunkra, amikor fúvószenekarunk kapta meg a “Gödöllõ Kultúrájáért” díjat.


*2001 – ben a Magyar Fúvószenekari Szövetség által delegált szaktekintélyekbõl álló zsûri elõtt adtuk 10 éves jubileumi koncertünket, amely egyben országos minõsítõ hangverseny is volt. Koncertfúvószenekari kategóriában felsõfokú arany oklevelet, szórakoztató-show zene kategóriában kiemelt arany oklevéllel minõsítették munkánkat.
== Forrás ==


*2002-ben Ella Attila személyesen is megkapta a “Gödöllõ Kultúrájáért” kitüntetést.
*Művészeti csoportok Gödöllő
*[http://www.gfz.hu/ Gödöllői Fúvószenekar honlapja]


*2006-ban az együttes 15 éves jubileumi hangversenyt adott. Ez egyben újabb minősítő hangverseny is volt és a zenekar “C” felsőfokú kategóriában, a koncertfúvós zenekar és a show szórakoztató zene kategóriában is kiemelt arany minősítést kapott a MAFUMASZ (Magyar Fúvószenei és Majorette Szövetség) által delegált kiváló szakemberekből álló zsűritől.


*2008-ban a Gödöllői Városi Fúvószenekar a meghívásos I. Sárvári fúvószenekari versenyen “C” kategóriában I. helyezést ért el, valamint “Egy magyar induló legjobb előadásáért” járó különdíját is megkapta.
[[Kategória: Művészeti csoportok]]
[[Kategória: Zeneművészet]]

A lap jelenlegi, 2012. június 11., 13:28-kori változata

Gödöllői Fúvószenekar

Gödöllő város első fúvószenekara 1958-ban alakult. 1991-től Gödöllői Fúvószenekar művészeti irányítását Ella Attila karnagy vette át. A Gödöllői Fúvószenekar repertoárján magyar és külföldi indulók, komolyzenei átiratok, szimfonikus és fúvószenekarra írt művek, valamint könnyűzenei darabok szerepelnek


A régi zenekar

Gödöllő város fúvószenekara 1958-ban alakult meg, amely 1973-tól az önállósult városi zeneiskola keretein belül működött tovább. Ettől az időszaktól kezdve a zenekar tagjai a zeneiskola növendékei közül kerültek ki. Karigazgatója 1977-ig a gödöllői lokálpatrióta Völgyi Ernő, aki a Budapesti MÁV Szimfonikus Zenekarának tagja és a Debreceni Zeneművészeti Szakközépiskola és Főiskola tanára volt. Völgyi Ernő távozásával a fúvószenekar az 1980-as évek elején felbomlott.


Az újraalakulás, az új zenekar

Gödöllői Fúvószenekar

A Gödöllői Fúvószenekar 1991–ben alakult újjá a helyi Zeneiskola keretein belül, Ella Attila karnagy szervezésében. Ella Attila 1973–79 között a zeneiskola növendéke volt és tagja a Völgyi Ernő vezette fúvószenekarnak. A zeneművészeti szakközépiskola és a Debreceni Zeneművészeti Főiskola elvégzése után 1987-tõl a Gödöllői Frédéric Chopin Zeneiskola mélyrézfúvós tanára.


Zenekari tagok

A zenei élet alapját a Frédéric Chopin Zeneiskola biztosítja, melynek mintegy 800 tanulója van. A Gödöllői Fúvószenekar többségét városunk adja, ám a környező településekről (Veresegyház, Dány, Aszód, Szilasliget, Kerepes, Isaszeg, Budapest) is csatlakoztak zenészek. Zenekar többségében amatőr zenészekből áll, ám egyre több zenei szakközépiskolába, illetve főiskolára járó fiatal gondolja fontosnak és magáénak a Gödöllői Fúvószenekart. A kezdeti 12 fõ jelentősen kibővült, jelenleg kb. 60 tagot számlál a zenekar.


Zenekar tevékenysége, ízelítő a repertoárból

1991 óta a Gödöllői Fúvószenekar ismét jelen van a város közéletében, társadalmi összejövetelein, nemzeti ünnepein, kulturális és szórakoztató rendezvényein. Megalakulásának kezdetén még csak magyar indulókat játszott a fúvószenekar ( Lehár F.; Erkel F.; Egresy B.). Műsora azóta nem csak magyar, de számos külföldi indulóval is színesedett (J. Fucik; J. Ph. Sousa; J. Strauss; Biskup).

Gödöllői Fúvószenekar

Komolyzenei átiratok

  • G. Verdi – Nabucco
  • Erkel F.- Hunyadi László
  • F. von Suppé – Költő és paraszt
  • G. Bizet – Carmen
  • A. Dvorak – Szláv táncok
  • J. Strauss – Kaiser Walzer

Fúvószenekarra írt művek

  • Farkas Antal – Üvegestánc
  • F. Erickson – Air for band
  • Kodály Zoltán – Kállai kettős
  • J. de Haan – La Storia
  • Hidas F. – Fantázia és Fúga

Könnyűzene

  • Beach Boys Golden Hits
  • Glenn Miller story forever
  • Moment for Morricone
  • Abba Gold!
  • L. Bernstein – West side story
  • A. Barroso – Brazil
  • L. Bonfa – Samba orfeo

Az idő múlásával nemcsak a repertoár, de szakmai tudás is jelentősen fejlődött. A zenekarvezető, Ella Attila karnagy továbbképzési kurzusokon vesz részt, a zenekar pedig állandó próbáival, szakmai fejlődésével és az egyre magasabb színvonalú fellépéseivel bizonyítja mindezt.


Nevesebb szereplések

Gödöllői Fúvószenekar
  • 1997 – IV. Országos Zeneiskolai Zenekarok Fesztiválja III. helyezés
  • 1999 – Rastatt (Németország) - XXI. Eurotreff Nemzetközi Zenei Fesztivál
  • 2002 - Siklós - Országos Fúvószenekari Verseny
  • 2003 - Inzersdorf-Getzersdorf (Ausztria) - vendégszereplés
  • 2004 - Turnhout (Belgium) - vendégszereplés
  • 2008 - Garda-tó (Olaszország) vendégszereplés


Minősülés, díjak

  • 2000 - “Gödöllő Kultúrájáért” díj
  • 2001 – országos minősítõ hangverseny - Koncertfúvószenekari kategória: felsőfokú arany oklevél, szórakoztató-show zene kategória: kiemelt arany oklevél
  • 2002 - Ella Attila - “Gödöllő Kultúrájáért” díj
  • 2006 - minősítő hangverseny - “C” felsőfokú kategória, a koncertfúvós zenekar és a show szórakoztató zene kategória: kiemelt arany minősítés
  • 2008 - meghívásos I. Sárvári fúvószenekari verseny - “C” kategória: I. helyezés, valamint “Egy magyar induló legjobb előadásáért” járó különdíj


Forrás