Segítség:Tartalom

Innen: Gödöllő
A lap korábbi változatát látod, amilyen Gergely Gyöngyvér Ildikó (vitalap | szerkesztései) 2011. augusztus 30., 07:38-kor történt szerkesztése után volt.
Ugrás a navigációhozUgrás a kereséshez

A wikipedia felületén a weboldalunkon való bejelentkezés után tudjuk szerkeszteni a szócikkeket. Ha a főoldalra kíván szócikket létrehozni akkor kérjük, hogy lépjen kapcsolatba egy Adminisztrátorral.


Előnézetek

A szerkesztés befejezése után nem feltétlenül ajánlott azonnal a Lap mentése gombra kattintani, mivel előfordulhatnak olyan hibák, amiket a szerkesztő ablakban nem veszünk észre, de a cikkben meg fognak látszani. Az ilyenek elkerülése érdekében kell használni az Előnézet megtekintése opciót, mellyel a változtatások elmentése nélkül tekinthetjük meg szerkesztésünk eredményeit. Ez különösen akkor fontos, ha nem pusztán szöveget adtunk hozzá a cikkhez, hanem bonyolultabb elemeket is (táblázatok, infoboxok, képek, források, sablonok), melyek egy-két rossz paraméter esetén elronthatják az egész cikk megjelenését. Ha csak egy szakaszt szerkesztünk, akkor az előnézet csak azt fogja mutatni, nem az egész cikket. Az előnézet mellett néha hasznos lehet a Változtatások megtekintése opció is, így olyan véletlen változtatásokat is észrevehetünk (egy elcsúszott karakter a szöveg közepén), melyeket előnézet esetén csak tüzetes átolvasással látnánk meg.


Alfejezetek létrehozása

A különböző részeket fejezetekkel lehet elválasztani (mint fent a Tagolás), a fejezetcímnek kívánt szöveget egyenlőségjelek (=) közé kell tenni ehhez. Ha több egyenlőségjel közé kerül a cím, akkor hátrább kerül a hierarchiában, alcím lesz (túl mély bontást nem érdemes használni a nehéz áttekinthetőség miatt). A főcímek két pár egyenlőségjel közé kell kerüljenek (egy párt nem használnunk).

Példa:

==Alfejezetcím==
===Alfejezetcím===
====Alfejezetcím====


A beírás után a rendszer automatikusan generálja a tartalomjegyzéket.

Felsorolás létrehozása

A szimbólumos felsorolást *-al jelöljük.

Pl:

*Toroczkai Wigand Ede

Számos felsorolást pedig # jellel hozunk létre.

Pl:

#Toroczkai Wigand Ede


Belső hivatkozás

[[Belső hivatkozás]]

Külső hivatkozás

[http://www.example.com hivatkozás címe]

Kép beszúrása

Pl:
[[Fájl:gvkik_000.jpg|thumb|300px|center|Gödöllői Városi Könyvtár és Információs Központ]]